Hogyan válasszunk edzőszőnyeget

Az edzőszőnyegek csak látszólag hasonlítanak egymáshoz, és csak színükben különböznek egymástól. Valójában ezeknek az edzéstermékeknek a kategóriája nagyon eltérő. Először is azért, mert a rajtuk végzett mozgásformák különbözőek lehetnek. Ráadásul egy jól megválasztott edzőszőnyeg nem csak az edzéstípust takarja, hanem az egyéni felhasználót is.

Ezek a szőnyegek például hosszúságban különböznek, így nincs olyan, hogy mindenki számára tökéletes szőnyeg. Általános szabály, hogy nem lehet rövidebb, mint az edző teste. Érdemes megjegyezni, mert a túl rövid nem praktikus. Ezenkívül a szőnyeg vastagsága számít, amely a tevékenység típusához igazodik. Minél igényesebb, annál vastagabb szőnyeget kell vásárolni.

Figyelembe véve, hogy időnként nem vásárolja meg, kezelje a szőnyeget hosszú távú befektetésként. Válasszon jó anyagokat, amelyek biztonságot nyújtanak edzés közben, mindenekelőtt a talajhoz való rögzítés stabilitásának köszönhetően. A jobbak nem nyúlnak, nem dörzsölnek.

A gyakorlatok nehézségi foka

Egyazon edzésrendszeren belül okkal több nehézségi szint is létezik. Néhány gyakorló ezt a tényt figyelmen kívül hagyja, vagy szándékosan figyelmen kívül hagyja. Még kezdőként is úgy gondolják, hogy az alapoknál sokkal többre képesek. Jó, ha az ilyen büszkeség csak a kovásznál ér véget. Sokkal rosszabb, ha sérülés van.

Néha akár örökre fel kell adnod a gyakorlatokat. Tényleg érdemes ésszerűnek lenni, és egyedül mérni a szándékait. Ily módon az ember lehetőséget ad magának az egyéni mozgások nyugodt elsajátítására. Minden edzéssel az izmaid erősebbek lesznek, így egyre többet tudnak tenni.

A kezdő gyakorlatok segítenek felszabadítani bizonyos negatív attitűdöket, amelyek károsítják az egészséget, és néha csökkentik az edzés hatékonyságát. Sok edzésprogram kezdő, középhaladó és haladó programra oszlik. Néha még több szakasz is van. Érdemes követni a tippeket, és szánni rá az időt.

Gyakorlatok a térdízületek megőrzésére

A túlsúllyal küzdő embereknek nagyon gyakran van problémája a fizikai aktivitással. A sportolási erőfeszítések hátrányosan érintik az ízületeket, különösen a térdeket. A térdfájdalmak a túledzettség következményei is lehetnek, különösen akkor, ha a fájdalom egy megerőltető edzés közben vagy közvetlenül utána jelentkezik, vagy már régóta kíséri, és fizikai aktivitás esetén fájdalmassá válik.

A személyi edzők hangsúlyozzák, hogy minden kellemetlen érzést egyénileg kell mérlegelni, ezért érdemes tapasztalt, sportolókkal állandóan együttműködő gyógytornász és ortopéd orvossal is konzultálni. Az is jó ötlet, hogy módosítsa az edzés típusát.

Talán érdemes egy időre lemondani az erősítő gyakorlatokról az aerobik vagy az uszodák javára. Ha az alsó izmok edzése elengedhetetlen, érdemes néhány percet aerob gépeken tölteni, mielőtt ezt megtenné. Érdemes odafigyelni azokra a ruhákra is, amelyek a testünk alsó részén lévő ízületeket, izmokat melegítik.