A legjobb lábgyakorlatok

Ha már régóta a saját testünk faragására koncentrálunk, lassan egy-egy testrészhez kapcsolódóan új edzéselemeket vezetünk be. A lábak nagyon megerőltetőek, mivel minden súlyunkat elbírják, ezért érdemes minden nap megerősíteni őket, hogy minél tovább hatékonyan szolgálhassanak bennünket.

Az ilyen edzésekre általában rendesen fel kell készülni, mert a szükséges ismeretek nélkül megsérülhetünk vagy megsérülhetünk. A lábedzés abszolút slágere a guggolás, a hátsó lábnyújtás és a lábemelés oldalra. Napi kb. 7 perc ilyen típusú speciálisan összeállított gyakorlatok elegendőek ahhoz, hogy egy idő után meglepő hatásokat tapasztaljunk, míg az izmok erősítése érdekében fokozatosan növelni kell a gyakorlatok ismétlésének számát.

Érdemes a tudásba fektetni az edzésekre, amiket alkalmazni fogunk, mivel hatékonyan csökkenti a túl intenzív edzés utáni ún. fájások előfordulását, és a sérülések kockázatát is a minimumra csökkenti.

A legjobb vádli gyakorlatok

Ma sokan edzünk munka után edzőteremben vagy otthon. Kevesen veszik igénybe azonban a profi edzők tanácsait, ehelyett az egyes testrészekre választanak olyan programokat, amelyeket az interneten találnak. Azokra a testrészekre koncentrálunk, amelyeket a legjobban szeretnénk fejleszteni, de másokról megfeledkezünk. Ez a helyzet a borjakkal, amelyek elveszítik az ütközést a comb, a mellkas, a has vagy a karok edzésével.

A vádli gyakorlatok azonban nagyon fontos részét képezik az általános edzésnek. Végül is ez a testrész felelős a mozgásunkért, és nagy súlyt tart a nap folyamán. Ennek az izomcsoportnak a legjobb gyakorlatai közé tartozik pl. szamár elengedés, azaz emelvényes edzés. Az edzés fontos eleme a mozgás közben ellenálló edzőeszközök használata is. Otthonra is vásárolhatunk ilyen eszközöket, de természetesen minden edzőteremben is találunk. Ott igénybe veheted egy edző gondoskodását is, aki megmutatja, hogyan kell helyesen végrehajtani egy adott gyakorlatot.

Láb gyakorlatok

Ha már egy ideje edz, és szeretne más mozgáselemeket is beiktatni, például a lábizmok erősítésére. Testünk teljes súlyát hordozzák, ezért érdemes ügyelni arra, hogy erősek és erősek legyenek. A lábedzés nem nehéz, de tudást, összpontosítást és technikát igényel.

A lábizmok építésének vaskalapos alapelvei: kezdj guggolásokkal, menj mélyebbre, változtasd a lábad helyzetét, használj magasabb és alacsonyabb lábhelyzetet, fókuszálj a quadokra, növeld az edzés intenzitását, oszd meg az edzést, növeld az ismétlések számát, kerüld a blokkolást , és még sok más.

Az abszolút top 6 a lábak formálásánál a guggolások, oldalsó kitörések a karok felemelésével, széles lábú guggolás, a sarok felemelése a guggolásban, a láb hátranyújtása, a láb oldalra emelése. Ezek a gyakorlatok pozitív hatással vannak mind izomzatunk, mind állapotunk erősítésére, amivel szintén nagyon foglalkozunk. Mindegyik egyre több ismétlést és bizonyos következetességet kíván tőlünk, de a hatásuk teljes mértékben megéri.